DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN 544442-0,15%
Denizli
21°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Protokolden Miraç Kandili mesajları

Protokolden Miraç Kandili mesajları

Bu gece idrak edilecek Miraç Kandili nedeniyle Denizlili yöneticiler kutlama mesajları yayımladı.

ABONE OL
Mart 3, 2022 20:00
Protokolden Miraç Kandili mesajları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

OSMAN ZOLAN – DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rahmet, bereket ve mağfiret ikliminin yaşandığı üç aylar içerisinde idrak edilen Miraç Kandili’ne bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Zolan, “İnsanlığın tükendiği bir anda ortaya çıkan Peygamber Efendimizin (SAV) manevi yolculuğunu ifade eden Miraç, biz Müslümanlar için manevi bir terfi, ilahi rahmet ve lütuflarla dolu bir gecedir. İnsanlığı cehaletin karanlığından kurtaran Yüce Rabbim bu mübarek gece Peygamber Efendimize (SAV) müjdeler vermiştir” ifadelerini kullandı.

Müslümanlar için arınma ve tertemiz olarak Cenab-ı Allah’a yönelme anlamına gelen Miraç Kandili’nin feyiz ve bereketin arttığı mübarek bir olduğunu ifade eden Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Tüm dünyanın barış ve huzura en fazla ihtiyacı olduğu bugünlerde hep birlikte Yüce Allah’a dua edelim. Gönül dünyamızı kirleten kötü duygulardan kendimizi arındırmak için tövbe edelim, devletimizin bekası, milli birlik ve beraberliğimizin devamı, insanlığın sağlık, huzur ve barışı için ellerimizi semaya açalım. Bu duygu ve düşüncelerle Denizli’mizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum.”

AVNİ ÖRKİ – PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Örki, “Mübarek üç ayların içindeki en özel gecelerden olan kandiller, içsel dünyamıza ışık olması açısından ayrı bir güzellik yaşatır” dedi.

Mübarek üç ayların içinde yer alan maneviyatı büyük gecelerden olan Miraç Kandili, 27 Şubat 2022 gecesi idrak edilecek. Maneviyatı büyük bu geceyle ilgili Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, mesaj yayımladı. Miraç, Hz. Peygamber’in Mescid-i Aksa’dan semalara yükselmesi ve Allah katına çıkması demek olduğunu ifade eden Başkanı Örki, “Miraç olarak adlandırılan olay, Hazreti Muhammed’in, Allah’ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam’ın rehberliğinde Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldiği geceyi ifade eder. Miraç, Hz. Peygamber’in eşini ve amcasını kaybettiği, işkence ve zulmün iyice arttığı günlerden bir gece Mekke’den Kudüs’e, oradan da göğe davet edilmesi ve götürülmesi olayıdır. Bu kadar özel ve mucizevi bir gece, içinde ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi barındırmaktadır. Bu mübarek kandil gecesinde, Âlemlerin rabbinin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmaya çalışmalıyız. Mübarek üç ayların içindeki en özel gecelerden olan Miraç Kandilinin başta Pamukkaleli hemşehrilerimizle birlikte tüm İslam alemine sağlık, huzur, bereket getirmesini temenni ederim. Bu vesile ile Dünya’da yaşanan, en çok da masum çocuk ve kadınların zarar gördüğü tüm savaşların sona ermesini diliyorum” dedi.

ŞENİZ DOĞAN – MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI
Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Merkezefendililerin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili’ni kutlayan Başkan Doğan mesajında, “Regaib Kandili’nin ardından bugün birçok rahmet ve bereketi barındıran Miraç Kandili’ne erişme mutluluğunu yaşıyoruz. Sevgili Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olan Miraç Kandili, insanların kurtuluşuna vesile olan, merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek bir gecedir. Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Kardeşlik, beraberlik ve birlikteliğimizin güçlenmesine, paylaşmanın, dayanışmanın pekişmesine gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşünceler ile içerisinde büyük hikmetler barındıran Miraç Kandili’nin bütün insanlığa birlik, beraberlik, rahmet ve huzur getirmesini diler, değerli hemşehrilerimizin ve İslam âleminin kandilini kutluyorum” dedi.

MUSTAFA FAHRİ ŞEVİK – BULDAN BELEDİYE BAŞKANI
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in mukaddes ve manevi yolculuğunu ifade eden Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, bu gecenin bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesine ve insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olması temennisinde bulundu.
Başkan Mustafa Şevik, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, ‘Miraç’ın, Hz. Peygamberin şahsında insanlığa sunulmuş ulvi bir yükselişin sembolü olduğunu vurgulayarak, tüm insanlığa barış ve sağlık temennisinde bulundu. Başkan Şevik mesajında, “Manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler; bizlere, bireysel ve toplumsal olarak iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazeleme fırsatları sunar. Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla dolu olan bu gecenin insanlık için kurtuluşa vesile olmasını temenni ediyor, Buldanlı hemşehrilerimiz başta olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam Âleminin Miraç Kandili’ni tebrik eder, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı diliyorum” dedi.

MEHMET AŞIK – DENİZLİ MÜFTÜSÜ
Manevi iklimimizde muhasebe imkanı sunan kandil gecelerinden birisi olan ve “11 Ayın Sultanı” Ramazan Ayına yaklaştığımızın haberini bizlere veren Mirac Kandiline ulaşmanın huzuru içerisindeyiz 27 Şubat 2022 Pazar gecesi Mübarek Mirac gecesidir.

İslam tarihinde hicretten önce gerçekleşen ve Kur’an-ı Kerim’de; “Kendisine ayetlerimizden (Delillerimizden) bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescid-i Haram’dan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı ne yücedir.” buyrulan bu gecede Rasül-i Ekrem Efendimiz (s.a.v.) bizlere üç müjde getirmiştir.

Müjdelerin birincisi günde beş defa Rabbimizle buluşma imkânı veren “Müminin miracı” olan namazdır. Günde beş vakit ihsan şuuru ile kılınan namazla yükselişin manası; “Bizler ancak hakikati, hikmeti ve evrensel değerleri yaşayarak Alemlerin Rabbi olan Allah’ın sonsuz rahmet ve merhametine nail oluruz” demektir. Mirac gecesinin hediyesi olan namaz mü’minin miracı, dinin direğidir. Allah ile kulun buluşmasıdır.

Müjdelerin ikincisi Bakara Suresinin son ayetleridir ki, burada Rabbimiz bizlere hem ulvi sorumluluklarımızı hatırlatmakta ve hem de insan olarak zaaflarımıza işaret etmektedir.

Müjdelerin üçüncüsü ise; tevhid inancına sahip olan herkesin ebedi kurtuluşa ereceği müjdesidir.

Kıymetli Kardeşlerim!

İnanan gönüllerin manevi duygularla yoğunlaştığı bu gecelerde, bütün insanlık için yapacağımız içten ve samimi dualarımız, miracın bize sunduğu en büyük imkândır. Bizlerin manevi yolculuğunda birer durak mesabesinde olan bu gecelerde yaşadığımız zorlu salgın sürecinden ve salgın hastalıklardan kurtulmak için hep birlikte dua edelim.

Her türlü salgın hastalığın yayılmasına engel olmak için belirlenen tedbirlere uyulması konusunda hassasiyet gösterelim. Camilerimizde de belirlenen maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım.
Bu vesileyle salgın hastalık sebebiyle vefat eden kardeşlerimize Rabbim rahmet eylesin, hastalarımıza şifalar versin. Devletimizin, vatanımızın ve milletimizin bekası, ezanımızın okunması ve ay yıldızlı bayrağımızın göklerde dalgalanması için can veren, kanını akıtan aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Yaralı gazilerimize Yüce Rabbimiz acil şifalar ihsan eylesin. Kulluğun ve insani değerlerin en yüce mertebelere çıkışını simgeleyen ve beraberinde müjdeler getiren bu gecenin insanlığa, aziz milletimize ve bütün İslam Alemine sağlık, huzur, bereket ve mutluluk getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

YÜCEL GÜNGÖR – AK PARTİ İL BAŞKANI
Ak Parti Denizli il Başkanı Yücel Güngör, Peygamber Efendimizin Allah’ın huzuruna vardığı gece olarak idrak edilen Miraç’ın, insanlık için birçok mesaj ve mucizelerle dolu olduğunu kaydetti.
Ak Parti Denizli il Başkanı Yücel Güngör, islam tarihinin en anlamlı gecelerinden biri olan ve Peygamber Efendimizin Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olan Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yücel Güngör, mesajında, “Üç ayların manevî hayatımıza getirdiği bereketle birlikte dinî hayatımızda da önemli bir yeri olan Miraç gecesine ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

“Miraç Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in mukaddes ve manevi yolculuğunu ifade etmekte, biz müminler için de arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme anlamına gelmektedir” diyen il Başkanı Yücel Güngör, “Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Kardeşlik ve birlikteliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle bütün hemşehrilerimizin kandillerini tebrik ediyor, bu güzel ülkemize, bütün insanlığa huzur, barış, kardeşlik, birlik getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

UĞUR ERDOĞAN – DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI
DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı yazılı mesajında şu görüşlere yer verdi: “İnsan ruhunun var edilişinden sonra yeniden Peygamber Efendimizin vasıtasıyla Yaratan’ın huzuruna çıktığı bu müstesna gece, ne kadar büyük bir değer olduğunun da kanıtıdır. Bunun farkına varan bir toplum olarak, insana verdiğimiz kıymet her şeyin önünde gelmelidir… Bu sayede, toplumsal huzurumuzu korur hem bu dünyada hem de Yüce Yaratan’ın nazarında hep beraber yükseliriz. Bizi çok daha güzel yarınlara ulaştıracak, her anımızı kazanç olarak hanemize yazacak yegâne güzel huy, birbirimizi sevmek ve gözetmektir. Unutmamalı ki, birbirimizi sevmedikçe gerçekten iman etmiş sayılmayız. Bu duygularla, Miraç Kandili’nizi kutluyor, bu kutsal anın insanlığın, ülkemizin ve milletimizin tüm iyi hasletler ve işlerde yükselişine vesile olmasını diliyorum.”

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.